Jdi na obsah Jdi na menu
 


OBSAH TÝDNE

Příspěvky

Týden 22. června - 26. června 2020

 

POZOR, došlo ke změně!

enlightenedV úterý půjdeme k ohýnku na Zámky!smiley  Další informace v týdnu - "Úterý"
Původně jsem myslela, že oheň uděláme v pondělí, ale v pondělí musím být ve škole, protože zkouším Ninu Štefkovou (napojí se online v 10 hodin z Bruselu).

Řekněte si to raději mezi sebou, aby to věděl každý.

 

Týden 15. června - 19. června 2020

enlightenedTento víkend bylo velké teplo, ale z nebe padaly průtrže vody, ba i kroupy, někde došlo k bleskovým povodním. Také Praha zažila bouřky a mohutné větry.

enlightenedDálková výuka v pátek skončila. My se budeme nadále setkávat tak, jak to určí škola a jak se domluvíme. V pondělí v 10 hodin máme schůzku s vedením školy, poté budu vědět více.

enlightenedNejnovější zprávy z epidemie koronaviru: Koronavir se mezi lidmi ve světě ještě drží, v současné době byl diagnostikován u necelých 8 milionu lidí. V ČR se situace stále lepší, skoro míváme pocit, že už hrozba skončila... ale rouškou se stále musíme chránit v uzavřených prostorách (doprava, obchody, kina, divadla...), venku při dostatečných rozestupech již potřeba není, ani např. při jídle v jídelně či restauracích.

enlightenedVideokonference: Tento týden proběhnou podle toho, co bude rozhodnuto a domluveno na pondělní schůzi.

 

 

Týden 8. června - 12. června 2020

enlightenedA prší a prší... příroda je ale spokojená, konečně se trochu víc napila. A nás čeká 14. týden dálkové výuky.

enlightenedNejnovější zprávy z epidemie koronaviru: Vir se ve světě objevil již u  7 milionu lidí. Nejvíce se s ním potýkají nadále USA, epicentrum v jižní Americe je Chille. U nás a v Polsku se výrazně zvýšil počet diagnostikovaných pracovníků v několika uhelných dolech. Koronavirus se tedy stále nechystá zmizet a musíme si na něho dávat pozor. V našem státě ale již řadu dní chodíme bez roušek, máme ji pouze ve vnitřních prostorách. Dodržují se rozestupy. Některé státy včetně našich sousedů otevřely své hranice. Ve školách pokračuje možnost osobní přítomnosti žáků ve skupinkách. Na druhém stupni se mohou konat konzultace i pobyt žáků ve skupinkách.

enlightenedDálková výuka v naší třídě frčí... ráno → webovky, poté → Classroom, v daných termínech → videokonference. Svoje učení a další aktivity máš naplánované, pracuješ ponejvíce sám/sama a s optimizmem. Je to tak? Pak je to paráda smiley.
enlightenedVideokonference: Tento týden proběhnou opět v úterý, ve čtvrtek (od 10:00 hod.) a ve středu od 13,30 do 14,30 hod.

 

Týden 1. června - 5. června 2020

enlightenedI tento víkend nám nebe nadělilo kousek vláhy a my jsme se dočkali 13. týdne dálkové výuky.

enlightenedNejnovější zprávy z epidemie koronaviru: Svět uvádí celkově diagnostikovaný vir u  6,2 milionu lidí. Vir je tedy stále mezi lidmi na naší planetě, v naší zemi jsme ale optimističtí. Venku již chodíme bez roušek, máme ji pouze ve vnitřních prostorách. Dodržují se rozestupy. Ve školách pokračuje možnost osobní přítomnosti žáků ve skupinkách. Na druhém stupni se mohou konat konzultace.

enlightenedUrčená dálková výuka v naší třídě stále probíhá pomocí webovek, Classroomu a videokonferencí na meetu. Super yes.
Tedy, jak už víš a jistě konáš: Ráno → webovky, poté → Classroom, v daných termínech → videokonference. Svoje učení a další aktivity míváš naplánované, pracuješ ponejvíce sám/sama a s radostí smiley.
enlightenedVideokonference: Tento týden proběhnou opět v úterý, ve čtvrtek (od 10:00 hod.) a ve středu od 13,30 do 14,30 hod.

enlightened Tak jak pravil Jan Ámos Komenský: Pojď dítě, uč se moudrým býti wink.

 

Týden 25. května - 29. května 2020

enlightenedPo víkendu plném vzdušného víření a deště přicházíme do 12. týdne dálkové výuky.

enlightenedNejnovější zprávy z epidemie koronaviru: V celém světě je aktuálně diagnostikováno 5,3 milionu lidí. Nejvíce se s epidemií stále potýkají USA, Velká Británie, Rusko, také např. Turecko, Chile. Mnoho lidí se zároveň již vyléčilo.
V ČR je vývoj zatím optimistický, a proto dochází k dalšímu velkému rozvolňování protiepidemických opatření. Týká se například otevření hradů a zámků, vnitřních prostor ZOO, botanické, dendrologické zahrady, restaurací, pořádání jednorázových akcí s účastí do 300 lidí. Rouška se bude povinně nosit ve vnitřních prostorách, musí se dodržovat rozestupy (1,5 - 2 m).
Pro školy vydalo ministerstvo zdravotnictví od 25. 5. toto konkrétní povolení:
"Možnost osobní přítomnosti žáků 1. st. ZŠ a jejich organizované a zájmové aktivity nepovinného charakteru formou školních skupin."
Rodiče mohli své žáky přihlásit do 18. 5. a všichni, kdo od pondělí budou pobývat ve škole, musí povinně přinést podepsaný formulář - Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a seznámení se s vymezením osob pro zvážení rizikových faktorů.

enlightenedPlné vzdělávání žáků ve školách a povinnou školní docházku stále nahrazuje dálková výuka. V naší třídě nadále využíváme webové stránky jako průvodce učením, Google Classroom (Učebnu) pro interaktivní cvičeníčka a individuální reflexi a aplikací Meet pro videokonference. A je to prima yes.

enlightenedTakže nezapomeň: Každý den nejprve otevřít, přečíst a pracovat na webovkách, kde jsou také různé odkazy na videa a na zadaná nebo doporučená interaktivní cvičení. Teprve potom si otevři Učebnu, kam můžeš doplňovat cvičení podle své chuti a zájmu i za odměnu.

enlightenedSvoje učení a další aktivity si vždy dobře průběžně naplánuj, abys vše zvládl(a) a nejlépe sám/sama a s chutísmiley.

enlightenedVideokonference: Tento týden proběhnou určitě v úterý a ve čtvrtek (od 10:00 hod.). V úterý se podle vyplněné ankety domluvíme na čase středečních videokonferencí.

enlightenedPřírodověda bude nadále probíhat ve středu a v pátek (abychom si ji mohli užít i na videokonferenci).

enlightenedTakže hezky: Vstáááávat... do učenííí... ještě 5 minuuut.... ne, ne... vstáváme.... snííídaně! smileywinksmiley
https://www.televizeseznam.cz/video/zajimava-videa/obri-neha-slonice-tamara-a-janita-laskyplne-probouzi-sva-slunata-64064041

 

 

Týden 18. května - 22. května 2020

enlightenedČeká nás slunečné teplé počasí a 11. týden dálkové výuky.

enlightenedNejnovější zprávy z epidemie koronaviru: Svět hlásí přes 4 a půl milionu potvrzených nakažení, na různých místech světa.
V ČR skončil díky pozitivnímu vývoji tzv. nouzový stav (státní krizové opatření), nadále se uvolňuje hygienický režim, otvírají se další obchody, služby. Trvají omezující preventivní podmínky - povinné nošení roušek, dezinfekce, rozestupy, shromažďování max. 10 lidí. Podobné postupy a zajištění mají i v jiných státech, podívej např. na tyto fotografie (při kliknutí na foto uvidíš popisky):

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/25-fotek-ktere-ukazuji-zivot-v-bezpecne-vzdalenosti-106239

Za týden se otevřou školy kromě deváťáků také pro žáky 1. st., kteří sem budou chtít docházet do neměnných skupinek s přiděleným pedagogem. Zároveň bude povinně pokračovat dálková výuka.

enlightenedNaše dálková výuka pokračuje prostřednictvím webovek, Google Classroomu - Učebny (interaktivní cvičeníčka), aplikací Meet (videokonference). Úspěšně yes.

enlightenedMysli na to, že každý den máš nejprve otevřít, přečíst a pracovat webovkách, kde jsou také různé odkazy na videa a na zadaná nebo doporučená interaktivní cvičení. Teprve potom si otevři Učebnu, kam můžeš doplňovat cvičení podle své chuti a zájmu za odměnu.

enlightenedVideokonference: Tento týden proběhnou v úterý a ve čtvrtek (od 10:00 hod.).

enlightenedNezapomeň si dobře plánovat svoje učení a další aktivity, abys vše zvládl(a) a nejlépe sám/sama. A být pozitivní mysli smiley.

enlightenedTak vzhůru do dalšího setkávání na vlnách digitálních vln! smiley.

 

 

Týden 11. května - 15. května 2020

enlightenedMáme za sebou teplý květnový víkend, čeká nás 10. týden dálkové výuky.

enlightenedNejnovější zprávy z epidemie koronaviru: Ve světě bylo zatím potvrzeno už přes 4 miliony lidí pozitivních na koronavirus, počty lidí nakažených i zemřelých se ale již snižují a v Česku nízké počty dále klesají, takže pokračuje rozvolňování opatření v nouzovém stavu, který by měl skončit 17. května.
Žáci 1. stupně a jejich pedagogové se pomalu chystají na specifické fungování od 25. 5., kdy se ve škole mohou tvořit neměnné skupinky max. po 15 dětech s přidělenými pedagogy a přísnými hygienickými opatřeními a zároveň bude pokračovat povinná dálková internetová výuka. Bližší zprávu o tom napsalo ředitelství školy všem rodičům.

enlightenedNaši dálkovou výuku nadále tvoří webovky, Google Classroom - Učebna (interaktivní cvičeníčka), Meet (videokonference). Príma! yes.

enlightenedVideokonference: POZOR! Tento týden proběhnou ve středu a ve čtvrtek (od 10:00 hod.), protože v úterý mají učitelé 1. st. (tedy i já) dopoledne ve škole poradu (z rozhodnutí ředitele školy). 

enlightenedA opět rozvrhově - přehazuji přírodovědu na středu smiley.

enlightenedTěším se na naše další dálkové setkávání smiley.

 

Týden 4. května - 8. května 2020

enlightenedNa stole mi ve váze voní fialový šeřík a chystá se 9. týden dálkové výuky.

enlightenedNejnovější zprávy z epidemie koronaviru: Koronavir, zdá se, je v ČR na ústupu. Ve světě ještě ne, nejvíce se s ním současné době potýkají USA, Rusko a Velká Británie. Na celém světě se dosud virem nakazilo 3,5 milionu lidí, čtvrt milionu bohužel zemřelo, naštěstí 1,2 milionu se úplně uzdravilo. U nás se dějí další uvolňovací opatření, hlavně v různých centrech, sportovištích, knihovnách... Shromažďovat se mohou skupiny po 10 lidech. Nadále se povinné nosí na veřejnosti roušky, v přírodě, ve větší vzdálenosti od ostatních lidí je možnost je sundat. V dalších dnech bude hodně záležet na osobní zodpovědnosti každého z nás, aby chránil sebe i ostatní.
Ministerstvo školství zatím pro žáky 1. stupně neprovedlo žádnou změnu, a tak se čeká na 25. 5., kdy se budou moci ve škole tvořit neměnné skupinky max. po 15) s přidělenými pedagogy a přísnými hygienickými opatřeními.

enlightenedWebovky nadále poskytují základnu, Google Classroom (Učebna) interaktivní cvičeníčka, v Meetu videokonferencujeme. Vše v plné parádě, úžasné yes.

enlightenedVideokonference tento týden: úterý a čtvrtek od 10:00, v pátek je totiž další den volna - státní svátek - Den vítězství (přesně před 75 lety skončila 2. světová válka). A ještě rozvrhově - přehazuji přírodovědu na středu smiley.

enlightenedTak co, už se spoléháš v učení zejména sám (sama) na sebe? Jestli ano, tak jsi jednička a moc tě chválím! smiley

enlightened A pro začátek týdne, pro radost, a chuť do dalších dní... kousek od Bohnic se mají pěkně k světu smiley
(Dolní Chabry, neděle 3. 5.).
https://www.youtube.com/watch?v=NgIWJRfORcU
 

 

Týden 27. dubna - 1. května 2020

enlightenedNastává již 8. týden dálkové výuky.

enlightenedNejnovější zprávy z epidemie koronaviru: Koronavir byl v ČR zjištěn v minulém týdnu u dalších lidí, bohužel několik lidí také zemřelo. Ve světě s ním zápasí nejvíce USA, Velká Británie, Belgie a Španělsko. Epidemie tedy zatím nekončí, ale zdá se, že by mohla být na ústupu. Poměrně hodně se u nás uvolnila dosavadní přísná opatření. Rozhodně ještě musíme nosit roušky, být obezřetní k sobě i ostatním, pečovat o důslednou hygienu.
Na základních školách se zatím nic nezměnilo, vláda potvrdila dálkovou výuku do konce školního roku s možností pobytu 15členných neměnných skupinek žáků 1. stupně od 25. 5. s důkladnými hygienickými pravidly.

enlightenedNaše webová základna pokračuje, k tomu Google Classroom (Učebna), opět jsme se setkali na videokonferenci, další nás čeká již toto úterý. Videokonference posílíme. smiley

enlightenedSnaž se učivo a cvičení zvládat samostatně, vždy si vše důkladně přečti, kontroluj si podle správných řešení. Už jsi velký/velká a šikovný/šikovná smiley.
enlightenedNezapomeň na interaktivní cvičení a videa (v odkazech).
enlightenedZe cvičení za Jájinky (bez symbolu ►) si vybírej pouze ta, která tě zaujmou, na která si troufneš a o kterých si myslíš, že bys je mohl(a) zvládnout. Mysli na to, že jsou opravdu jen pro tebe, nikoliv třeba pro rodiče... wink

enlightenedBylo by prima, kdybychom se mohli zase setkat ve škole a učit se tam spolu všichni a bez rizik, bohužel tomu tak zatím není... Tak nevěšme hlavu a zvládněme to pozitivně a s chutí. smiley

Koukni na tohle mrně smiley:

https://www.televizeseznam.cz/video/zajimava-videa/v-prazske-zoo-se-narodilo-velbloude-matka-sofie-ho-bedlive-strezi-64056911

 

Týden 20. dubna - 24. dubna 2020

enlightenedVýuka on-line se dostává do 7. týdne.

enlightenedNejnovější zprávy z epidemie koronaviru: Stále pokračuje. Koronavirus byl k dnešnímu dni v ČR diagnostikován téměř u 7 000 lidí, celosvětově u více než 1 milionu a tří čtvrtin lidí. Úmrtí v ČR se blíží ke 200, ve světě přes sto tisíc lidí (nejvíce jsou nyní postižení USA a Rusko). Začínají se objevovat optimistické prognózy, nouzový stav ale trvá (již 1 měsíc trvající povinné nošení roušek, neshromažďování se...). Zároveň se uvolnila další opatření (sportoviště, obchody, služby...). Intenzivně se řeší, jak bude vypadat léto a prázdniny. Nově se spouští projekt Chytrá karanténa. O co jde? Mrkni smiley:

https://www.youtube.com/watch?v=7A7OG5wjOhM

Školy na svoje žáčky stále čekají. Vláda oficiálně oznámila, že výuka on-line bude trvat až do konce školního roku. Od 25. 5. se k tomu budou moci ve škole tvořit neměnné skupinky dětí 1. stupně (max. po 15), kterým se budou věnovat určení pedagogové. Důležitá bude rouška, rozestupy, přísná hygiena.

enlightenedNaše webová základna frčí, Google Classroom (Učebna) jede v plném složení (skvělé yes), téměř všichni jsme se setkali na 90minutové videokonferenci,  těšíme se na další v úterý. smiley

enlightenedV Bakalářích máš zprávu s orientačním hodnocením za 3. čtvrtletí. Doporučuji přečíst. Do konce školního roku se budeme učivu věnovat stále zejména on-line způsobem, včetně dalších možností získávání ocenění.

enlightenedPokračuj v interakci (web a Classroom), nezapomeň, že cvičení označená tímto symbolem: ►  jsou pro tebe písemně povinná, a to tam, kam je to u symbolu uvedeno. Budou mne zajímat, až se opět sejdeme ve škole (některá vyhodnocujeme i průběžně) a při hodnocení předmětu na jejich vypracování budu brát zřetel.

enlightenedSnaž se vlastní výuku zvládat samostatně, mysli na rodiče... jak je asi na tom nyní tato naše známá maminka? smileyhttps://www.youtube.com/watch?v=dIAAl8qOk98

enlightened Hodně zdraví, optimizmu a energie... a chraň sebe i ostatní - základní pravidla již dávno známesmiley:
https://www.televizeseznam.cz/video/zajimava-videa-1244931/policiste-tanecnici-originalne-radi-jak-se-chranit-pred-koronavirem-64046641